• (216) 442 35 77 - 442 35 06
  • contact@maksbil.com
  •  Altayçeşme Mh. Öğretir Sk. No: 13/A Maltepe / İSTANBUL

Satış öncesi ve Satış sonrası Hizmetler 

 

Müşteri memnuniyetini ilke edinmiş bir şirket olarak, satış ve satış sonrası hizmetlerin, yaptığımız işin en önemli parçalarından birisi olduğunun farkında ve bilincindeyiz. Bu farkındalığı müşterilerimize de yansıtmanın işimizin ayrılmaz bir parçası olduğunu biliyoruz.

 

Günümüzde, ekonomik ve sosyal ilerlemelere bağlı olarak müşterilerin istek ve ihtiyaçlarının en iyi şekilde karşılanması ve sonuçlandırılması büyük önem kazanmıştır.Ne yazık ki, gerçekleştirilmeye çalışılan projeler ile ilgili konularda, iyice netleştirilmeden, hedefleri ve kapsamı iyi belirlenmeden, iyi planlanmadan başlatılan ve kötü yönetilen işlerin nasıl sonuçlandığına çoğumuz tanık olmuşuzdur. Bu noktadan hareketle  hizmet verebilme kabiliyetine sahip olan Maksimum Bilgisayar, BT alanındaki, planlaması yapılan yatırımlarınızın en doğru ve en iyi performans ile çalışabilmesi için kurulum ve devreye alma hizmetlerini kaliteden ödün vermeden, söz verildiği gibi zamanında sunmaktadır.

 

Özellikle kompleks yapıdaki mimariler üzerinde optimizasyon ve konsolidasyon çalışmaları yaparak sistem entegrasyonunun sağlanması, operasyonel verimliliğin ve kullanıcı verimliliğinin maksimize edilmesi ile maliyet-etkili  sonuçlar üretmek toplam sahip olma maliyetini düşürmek ve yatırımın geri dönüşünü (ROI) sağlamak için geliştirilen projeler kapsamında dünya çapında kendini kanıtlamış güçlü iş ortakları ile beraber çalışmakta ve entegrasyon sürecinde müşterilerimize ciddi ivme kazandırmaktayız.

Sanallaştırma tasarımı, projelendirilmesi ve uygulaması

Bilişim altyapınızın sanallaştırılması mevcut donanımlarınızın verimliliğinin, utilizasyonunun ve esnekliğinin arttırılması yanı sıra maliyetlerinizin azaltılmasını sağlayacaktır. Dünya çapında her boyutta bir çok firma, sanallaştırma çözümlerini kullanmaktadır.

 

Firmalar, verimliliklerini artırmak için yapmış oldukları yatırımları ihtiyaçları oranında gün geçtikçe artırmaktadırlar. Bir çok uygulama ve işletim sisteminin yapılandırıldığı bu sistemler tarafından kullanılmakta olan donanım kaynakları (Disk, Memory, CPU ..) için herhangi bir standardizasyon söz konusu olmadığından orantısız bir kaynak tüketimi gerçekleşmektedir. Bu da aslında yatırım yapılmakta olan donanım kaynaklarının büyük bir kısmının atıl olarak kalmasına neden olmaktadır.

 

Sanallaştırma dünyasının neredeyse en önemli konsepti olan konsolidasyon kavramı ile artık sistemler üzerinde yapılandırılmış olan işletim sistemleri ve uygulamaları konsolide ederek hem ekstra yatırım maliyetini kesmekte hem de elde bulunan ancak kullanılamayan donanım kaynaklarını maksimum performans ile kullanabilir olmasını sağlamaktadır.

 

Veri Depolama, Ağ, Sunucu, Uygulama, Masa Üstü gibi birçok alanda kullanılmakta olan Sanallaştırma Çözümleri sayesinde aslında elimizde olup da kullanamadığımız kaynakların daha efektif kullanılmasını sağladığımız gibi toplam sahip olma maliyetinin düşürülmesi ve yatırımın geri dönüşünün sağlanması noktasında büyük avantaj oluşturmaktayız.

 

Varlığını, birçok noktada üzerine basarak gösteren sanallaştırma teknolojilerinin uygulandığı alanlarda, yönetimin tamamen merkezileşmesi ile sarf edilen efor minimize edilmiş, operasyonel verimlilik artırılmış ve iş-kritik uygulamaların konumlandırıldığı sistem mimarisi içerisinde, iş sürekliliği ve yüksek kullanılabilirlik kavramlarının gerçekleştirilebilmesi ile iş kayıplarının önüne geçilmektedir.

Windows AZURE Kurulum ve Entegrasyon Hizmetleri

 

Maksimum Bilgisayar, Bulut çözümlerinden Windows Azure üzerinde konusunda deneyimli kadrosuyla projelendirme ve yönetim ve yedekleme hizmeti vermektedir. Windows Azure üzerinde gerçekleştirdiği projeleri ile pek çok noktada çözüm sunmaktadır.

 

Windows Azure uygulamalarınızı Microsoft tarafından yönetilen veri merkezlerinin global ağı üzerinden kolayca yaratmanızı, yaymanızı ve yönetmenizi sağlayan açık ve esnek bir bulut platformudur.

 

Uygulamalarınızı istediğiniz dili, aracı ve çerçeveyi kullanarak yaratabilir ve varolan BT ortamınızla özel bulut uygulamalarınızı entegre edebilirsiniz.

 

  • Sunucu, Veri Depolama Sistemleri ve Uygulama barındırma
  • Sunucu ve Veri Dopolama Alanı sağlama
  • Uzaktan Yedekleme ve Geri yükleme
  • Sunucu ve Veri Depolama Sistemleri Replikasyonu
  • Felaket Kurtarma 

Müşteri ihtiyaçlarının adreslenmesi ve Yönlendirilmesi

 

Yapılması planlanan çalışmaların Müşteri ihtiyacına göre adreslenmesi, doğru teknoloji ve çözümün konumlandırılmasına yardımcı olmak amacıyla verilen hizmetlerdir.

 

Planlama, Tasarım ve Uygulama alanında verilen Entegrasyon danışmanlığına paralel olarak Sistem analizi ve Proje Yönetimi alanında Sistem danışmanlığı hizmetlerini müşterileri paylaşmaktadır.